Sportovní soutěže

21.11.2019 - Okresní finále ve florbalu Mohelnice

Dne 21.11.2019 se žáci naší školy zúčastnili okresního finále ve florbalu na ZŠ Mlýnská v Mohelnici.

Naši školu reprezentovali: Hrabáček Martin, Bartoněk František, Janoš Patrik, Sekanina Vojtěch, Körner Jan, Beneš Filip, Lašák Viktor, Ošlejšek Dominik, Žáček Ondřej, Talanda Matěj, Valenta Matyáš.

Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým. První utkání jsme proti ZŠ Vodní prohráli 0:4, kdy rychle obdržené branky nám vzali vítr z plachet. Druhé utkání jsme vyhráli 3:1 proti silné 3.ZŠ Šumperk. Bohužel náš tým prohrál rozhodující utkání proti 3.ZŠ Zábřeh poměrem 0:1 a tudíž chlapci nepostoupili ze skupiny (v případě výhry bychom postoupili z 1.místa). Avšak toto utkání bylo přítomnými trenéry i hráči- diváky hodnoceno velmi vysoko jak po herní, tak po taktické stránce. Pozitivní je, že 7 hráčů bylo z 8. ročníků a tudíž budou hrát v této kategorii i příští rok, což je velký příslib na dobré umístění v ročníku 2020.

Všem zúčastněným děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Minář Leoš

2019 11 22 Florbal okres 01

2019 11 22 Florbal okres 02

15.11.2019 - Okrskové finále florbalu v MSC Libina

Chlapci 8. A 9. ročníků se zúčastnili turnaje ve florbalu v MSC Libina. Naši školu reprezentovali: Bartoněk, Hrabáček M., Hrabáček A., Janoš, Sekanina, Lašák, Žáček, Talanda, Beneš, Ošlejšek D., Körner, Valenta, Kuruc.

Náš tým celý turnaj ovládl a postoupil do okresního finále v Mohelnici, které se koná 21.11.2019.

Nejlepším hráčem turnaje a zároveň nejlepším střelcem se 7 zásahy byl vyhlášen žák naší školy Matyáš Valenta.

Všem zúčastněným blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Leoš Minář

2019 11 15 Okrskove kolo 001

2019 11 15 Okrskove kolo 002

19.09.2019 - Minikopaná Šumperk

Žáci naší školy zúčastnili okrskového finále v minikopané na 5. ZŠ v Šumperku. Naši školu reprezentovali: Hrabáček Martin, Bartoněk František, Janoš Patrik, Laštůvka Miroslav, Sewkanina Vojtěch, Körner Jan, Beneš Filip Lašák Viktor, Polončík Dominik, Ošlejšek Dominik, Žáček Ondřej.

Družstvo našich chlapců postoupilo z 1. místa do okresního finále, které se koná dne 26.09.2019 v Zábřehu.

Kategorie: IV. ( 8.- 9. třída )

Startující: 3.Špk., 5.Špk., Libina, Hrabišín, Nový Malín

Výsledky:

Libina vs. Nový Malín2:1

Vstřelené branky: Janoš 1, Hrabáček 1

Libina vs. Hrabišín                  8:0

Vstřelené branky: Hrabáček 2, Beneš 2, Janoš 1, Polončík 1, Körner 1, Lašák 1

Libina vs. 5.Špk.                     2:2

Vstřelené branky: Polončík 1, Beneš 1

Libina vs. 3.Špk.                     1:0

Vstřelené branky: Hrabáček 1

Všem zúčastněným děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Leoš Minář

2019 09 19 Fotbal 01

2019 09 19 Fotbal 02

06.11.2019 - Okresní kolo florbalu

Ve středu 6. listopadu 2019 se konalo v Šumperku na 3. ZŠ okresní finále ve florbalu. Mladší děvčata postoupila do okresního finále, kde porazila ZŠ Šumperk Dr. E. Beneše, ZŠ Šumperk 8. května a ZŠ Zábřeh B. Němcové. Po zaslouženém prvním místě čeká děvčata postup do krajského kola, které se bude konat v lednu v Jeseníku. Gratulujeme a těšíme se na krajské kolo.

Mgr. Vendula Navrátilová

2019 11 06 florbal okres

22.05.2019 - Turnaj O pohár starosty obce Troubelice

Ve středu jsme se probudili do deštivého rána s obavou, jak bude průběh turnaje vypadat. Po příjezdu bylo jasně, že na venkovním hřišti se hrát nebude a že se přesuneme do školní tělocvičny, která je značně menší než naše. Bylo rozhodnuto, že systém bude 3 + 1, aby se vůbec dalo hrát.

Naše hráčky a hráči dostali na úvod nepříjemného soupeře, a to domácí tým, který nastupoval s velkými ambicemi. Po dobrém výkonu jsme remizovali 2 : 2 a položili tím základ k dobrému umístění. Další dva soupeře jsme porazili: Pionýrů Uničov těsně 3 : 2 a Dlouhou Loučku jasně 5 : 2. V předposledním utkání nás čekalo Gymnázium Uničov s největším výškovým průměrem, které své soupeře v předchozích utkáních jasně přehrávalo. Naši s ním dlouho drželi krok, ale nakonec jsme prohráli 3 : 4. V posledním zápase, kdy se vystřídali všichni hráči jsme vyhráli 6 : 2 a toto vítězství znamenalo celkové 2. místo.

Naše sestava: Simona Šindlerová podala v brance výborný výkon – Zuzana Kalusová, Roman Tichý a Patrik Janoš (první trojka odehrála nejvíce minut, všichni hráli skvěle, Roman byl podle mě i mých kolegů s ostatních týmů nejlepší hráč turnaje a zároveň náš nejlepší střelec), Filip Beneš, Viktor Lašák a Franta Bartoněk – ti zajišťovali velice dobře naši první trojici, Tomáš Koňárek, Matěj Talanda, Martin Hrabáček, Marek Kuruc a Ondra Žáček dostali příležitost hlavně v posledním zápase.

Ještě jednou musím pochválit všechny hráčky a hráče za velice dobrý výkon a reprezentaci naší školy, stačilo málo a dosáhli by i na to vytoužené první místo.

Pořadí turnaje:

1.    Gymnázium Uničov