13.03.2021 - Putování za jarním pokladem

ŠD Vás zve na putování za jarním pokladem

Ahojte družiňáčci, abychom Vám trošku zpříjemnily toto období, pojďme si společně vyzkoušet geocaching. Co takhle smysluplně strávit společné chvíle s rodinou v přírodě? Zveme Vás na cestu za pokladem. Budete hledat poklad, který bude schovaný pokaždé na jiném místě v okolí Libiny. Každou neděli očekávejte v DMsoftware zprávu s indiciemi o tom, kde se poklad nachází. Vemte si s sebou maličkost na výměnu (hračku z Kinder vajíčka, pomalovaný kamínek, Pokémony atd…). Cesta začíná už v pondělí 15. 3., tak přemluvte rodiče a vydejte se za dobrodružstvím a podejte nám o tom hlášení Bližší informace najdete ve zprávách v DM.

Užijte si to a snad brzy na shledanou, Vaše vychovatelky ze ŠD.

12.03.2021 - Zimní tvoření ve školní družině

V lednu jsme se v družině sešli opět pouze s prvňáčky a druháčky. Paní Zima nám letos konečně dopřála i trošku toho sněhu, a tak jsme si ji mohli užívat se vším všudy. Třeba soutěž ve sněhových stavbách, kdy dětem pod rukama vznikali Olafové, hrady Harryho Pottera a další parádní výtvory. A co teprve pořádná koulovačka, zimní honička nebo bobování, to byla teprve senzace. Vyzmrzaní jsme se pak vraceli do družiny a vařili si teplý čaj a četli pohádky. Například o Střapatém vrabčákovi, jelikož jsme se během tohoto měsíce učili o životě ptáčků. Vyrobili a zavěsili jsme jim na strom lojové dobroty a pozorovali je v krmítku na okně. Na konci ledna děti dostaly vysvědčení a za odměnu si užily Družinu plnou zábavy, i když to bohužel kvůli opatřením nebyla ta pravá, divoká a veselá družina plná dětí, soutěží a cen.

V únoru jsme kromě zimního tvoření začali pomalu přivolávat jaro, a to krásnými výrobky, jejichž výběr můžete vidět ve vitríně na náměstí. Závěrem měsíce jsme stihli oslavit i masopust, zahrát si tematické hry, vyrobit masopustní koláčky a hlavně jsme si užili hostinu a veselici, kterou jsme se zároveň i na nějaký čas rozloučili. Doufám, že se brzy zase všichni ve zdraví sejdeme a užijeme si akce a projektové dny, které si pro vás chystáme!

Družina 1Družina2

Družina3

Družina5DružinaN

10.12.2020 - Vánoční tvoření v družině

Současná situace nám moc nepřeje a kvůli opatřením tak přicházíme o různé každoroční družinové akce. Letošní předvánoční čas tedy bohužel bude bez vystoupení u rozsvěcování vánočního stromu, bez pečení perníčků nebo vánočního večírku s nocováním v družině. Ale nesmutníme a těšení na Ježíška si zpříjemňujeme vánočním tvořením, čteme vánoční pohádky, posloucháme koledy, hrajeme čertovské hry a dokonce nás navštívila jedna legrační čertice, které jsme společnými silami odříkali naučenou básničku. Přestože děti poznaly převlečenou paní vychovatelku Hrubou, u některých byl znát strach a sem tam se zaleskla i slzička, kterou jsme ale hned zahnali sladkou odměnou.

Dopisy Ježískovi jsme již odeslali a teď už se můžeme těšit na vánoční besídku a rozbalování dárečků.

Krásné Vánoce Vám přejí děti ze ŠD

fotky vyrobky 6fotky vyrobkfotky vyrobky2fotky vyrobkyy

fotky vyrobky 3

5.3.2020 - Zima v družině

Zima ve školní družině

Advent byl v naší družině voňavý, tvořivý a hlavně veselý. Měli jsme spoustu práce s vánoční výzdobou, chystáním vystoupení na rozsvěcování vánočního stromu a pečením perníčků. Za odměnu děti dostaly od Ježíška nové hry a hračky a my z II. oddělení jsme si před prázdninami vyzkoušeli spaní v družině. Zahráli jsme hry, upekli si buchtu k snídani, absolvovali krátkou stezku odvahy, splnili spoustu úkolů, zatancovali a zazpívali si, nacpali se pizzou a nakonec kolem půlnoci usnuli u vánoční pohádky. Myslím, že se náš vánoční večírek povedl a užili si ho jak nocležníci, tak i paní vychovatelka Čechová s pomocnicí paní Kappelovou, které ještě jednou děkuji za pomoc J

Také v novém roce neleníme a kromě různých her stále něco tvoříme, abychom to v družině měli hezké. Trošku jsme protáhli mozkové závity v „Týdnu bystrých hlaviček“ a vyrobili jsme krmítka pro ptáčky, které můžeme pozorovat z oken. Před vysvědčením jsme si zasoutěžili při již tradiční akci „Družina plná zábavy“.

Po jarních prázdninách jsme se věnovali sv. Valentýnu a hlavně masopustu. Na Tučný čtvrtek jsme si povídali o zabíjačce a vytvořili skupinovou koláž s masopustními koláčky, jitrnicemi, klobáskami atd. V pátek se děti převlékly do masek a tančily a soutěžily při masopustní veselici.

Nyní pozorujeme „Jak se budí semínko“, pěstujeme zdravou řeřichu, kterou pak posypeme jednohubky. Věnujeme se výtvarné soutěži „Jaro“ a nejvíce se těšíme, až nás navštíví kouzelník, který nás v loňském roce doslova okouzlil svým vystoupením. Koncem března se rozloučíme se zimou a vyneseme Morenu, kterou pošleme po potoce pryč a přivítáme tak jaro.

zima 2

zima

zima1

06.11.2019 - Podzim v družině

Dne 14. 10. se v naší družině konala akce s názvem „Jablkohraní“. Děti si vyzkoušely upéct perník s jablky a uvařily si jablečný kompot. Během října jsme s dětmi zvládly i soutěž o nejvtipnější účes. Soutěžící se své úlohy chopili opravdu poctivě, přinesli si i kostýmy, šminky a barvičky na vlasy a proměnili se v různé pohádkové bytosti, tajné agenty i princezny. Před podzimními prázdninami proběhla na zahradě ŠD naše oblíbená „Bramboriáda“. Děti si vyráběly a tiskaly bramborovými tiskátky a pochutnaly si na pečených brambůrkách, o které se postarala paní vychovatelka Hrubá i s malými pomocníky. První listopadový den jsme se připojili k projektovému dni „Halloween na škole“. Po návštěvě hřbitova jsme si vydlabali a nazdobili dýně a vyrobili si halloweenské lucerničky.

2019 11 06 Podzimni akce SD 006